Ekonomiczna transformacja Wrocławia

Wrocław to jedno z najprężniej i najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Stolica Dolnego Śląska była Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku. Każdego dnia odwiedzają ją tłumy turystów z całego świata. Historia „miasta stu mostów” jest niezwykle bogata i ciekawa, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę zmiany w jego sytuacji ekonomicznej na przestrzeni wieków.

Edukacja społeczeństwa jest jednym z głównych zadań zarówno naszego stowarzyszenia jak i Narodowego Banku Polskiego. Tym razem, skupiamy się na edukacji z zakresu ekonomicznej transformacji Wrocławia. Wykłady, animacja edukacyjna i broszura informacyjna mają na celu poszerzyć wiedzę  wrocławian i dolnoślązaków  o wydarzeniach historycznych, które wpłynęły na rozwój ekonomiczny miasta. 

Poruszamy kwestie związane m.in. z założeniem Uniwersytetu Wrocławskiego, pierwszą linią kolejową oraz wpływem tych wydarzeń na rozwój miasta. Uwzględniamy również informacje dotyczące funkcjonowania Narodowego Banku Polskiego, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa z zakresu działalności banku centralnego.

Darmową wersję broszury informacyjnej możesz pobrać poniżej:

Projekt „Ekonomiczna Transformacja Wrocławia” realizowany jest wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.